Aktualności

Neuro Cannabis Therapy – terapia uszczęśliwiająca dla Naszej skóry.

Skóra jest naszym pierwszym narzędziem poznawania świata. Dzięki neuronom i receptorom odbiera sygnały, które docierają do mózgu. Warto odpowiednio o nią zadbać wybierając kosmetyki odpowiadające na jej potrzeby, dostosowane do problemów dzisiejszego świata jakim jest m.in. stres, który w dużej mierze odbija się na naszej skórze.

Współczesna kosmetologia proponuje szereg rozwiązań dla różnych problemów i typów skóry. Każdy może znaleźć produkty odpowiednie dla siebie. Innowacją w dziedzinie kosmetologii jest odkrycie neurokosmetyków, które po aplikacji miejscowej preparatu działają na ośrodkowy układ nerwowy.

Neurokosmetyki to grupa produktów, która ma za zadanie stymulować zakończenia nerwowe w skórze w miejscu aplikacji kosmetyku. Najpopularniejszą substancją aktywną zawartą w neurokosmetykach jest mentol. Daje on wrażenie chłodu na skórze, mimo że temperatura otoczenia pozostaje niezmienna, ponieważ podrażnia receptory nerwowe zimna oraz neuropeptydy. Innymi substancjami, które stymulują zakończenia nerwów są: kapsaicyna (występująca naturalnie w ostrej papryce), kwas laktobionowy, Endothelyol™, peptyd SensAmone P5 oraz Kannabia SensePLF , który pozyskiwany jest z komórek macierzystych
i oleju komórkowego z konopi, a który wchodzi w skład najnowszej linii pielęgnacyjnej firmy ARKANA Neuro Cannabis Therapy.

Kuracja oparta na Kannabia SensePLF przeznaczona jest dla osób ze skórą zestresowaną i dysfunkcyjną, która posiada  zaburzoną barierę hydro-lipidową, co najczęściej manifestowane jest przez skórę jej suchością. Doskonale nadaje się do skór wrażliwych, szczególnie podczas leczenia onkologicznego, kiedy jest narażona na działanie różnych czynników drażniących.

Kosmetyki, w skład których wchodzi Kannabia SensePLF posiadają działanie przeciwzapalne, immunostymulujące, antyoksydacyjne oraz wpływające na mikrobiotę skóry w celu stymulacji syntezy hormonów szczęścia. Wykorzystując połączenie mikrobiom-skóra-mózg, stymulowane neurokosmetykami, można sterować mikrobiomem skóry, aby zwiększyć produkcję neurochemicznych substancji szczęścia przez skórę.

Stosowany miejscowo retinaldehyd działa o wiele mniej drażniąco w porównaniu do kwasu retinowego, który wprawdzie jest najskuteczniejszą formą witaminy A, ale ze względów bezpieczeństwa nie może być szeroko stosowany w kosmetykach. Dobra tolerancja retinaldehydu nie prowadzi do przerwania terapii nawet przy długim stosowaniu.

Kannabia SensePLF stymuluje mikroflorę skóry, która produkuje substancje wpływającą na wydzielanie oksytocyny skórnej. Dowiedziono, że Kannabia SensePLF niweluje zmarszczki smutku, które ujawniają się na twarzy tworząc tzw. zmarszczki ,,marionetki’’ oraz ,,marszczyciela’’. Pierwsze to fałdki i bruzdy powstające poniżej kącików ust i ściągające je ku dołowi. Bywa, że okalają całą okolice ust i brody dając obraz zasmuconej i ponurej twarzy, a nawet groźniejszej czy starszej niż jest w rzeczywistości. Zmarszczki ,,marszczyciela’’ pojawiają się w okolicy brwi w postaci pionowych zagłębień. Nadają twarzy smutny, a nawet rozgniewany wyraz.

Produkty z linii Neuro Cannabis Therapy marki ARKANA, to również doskonała alternatywa dla osób z zaburzeniami pracy tarczycy czy diabetyków. Nadaje się także dla skóry podrażnionej nadmiernym opalaniem, po peelingach chemicznych, w trakcie i po leczeniu dermatologicznym. Jest idealna jako wsparcie pielęgnacyjne kuracji dermatologicznych przy atopii, egzemie, łuszczycy.

Wybierając produkty z linii Neuro Cannabis Therapy wpłyniesz nie tylko na stan swojej skóry, ale także na swoje emocjonalne piękno.