Aktualności

Przebarwienia po lecie – jak je usunąć i zapobiec pojawieniu się nowych?

Po powrocie z wakacji wiele z nas odkrywa, że na skórze twarzy pojawiły się przebarwienia. Chociaż ich pochodzenie może wynikać z różnych przyczyn – niektóre z nich mogą obejmować zmiany genetyczne lub hormonalne – zazwyczaj przyczyną jest słońce, zwłaszcza jeśli w miesiącach letnich nie stosowało się odpowiedniej ochrony lub nadmiernie eksponowało skórę na jego działanie. To właśnie promieniowanie słoneczne, oprócz powodowania zmarszczek i braku świetlistości skóry twarzy, jest przyczyną większości przebarwień pojawiających się na czole, policzkach czy nosie.

Kiedy trafiają do Nas klientki z przebarwieniami, rozmowę zawsze zaczynamy od wytłumaczenia, jak ważna jest profilaktyka. Uczulamy, że rozjaśnienie lub usunięcie plam, które już się pojawiły to za mało. Jeśli nie będzie się odpowiednio zabezpieczać skóry, mogą powstać kolejne przebarwienia. Podstawowa sprawa to należyte zabezpieczanie preparatami z filtrami przeciwsłonecznymi.

Na przeciw potrzebom naszych klientek po raz kolejny wychodzi marka Sesderma, która wprowadziła do swojej oferty linię, która jednocześnie ma działanie depigmentujące oraz fotoprotekcyjne !

Linia AZELAC RU, w której zastosowano skuteczną formułę TRX (opartą na kwasie traneksamowym), zapobiega zaburzeniom pigmentacji powodowanym przez słońce. Wraz

z pozostałymi składnikami aktywnymi, takimi jak kwas azelainowy czy 4-butylorezorcynol, kwas traneksamowy, dzięki zastosowaniu nanotechnologii działa selektywnie i bezpośrednio na źródło problemu.

Linia AZELAC RU, podobnie jak większość produktów Sesderma, jest stworzona przy użyciu nanotechnologii, która gwarantuje wysoki poziom penetracji i skuteczność na skórze. Połączenie produktów z linii AZELAC RU daje sprawdzone efekty. W ciągu ośmiu tygodni jest w stanie rozjaśnić przebarwienia skóry o 90% i ma znaczną zdolność zapobiegania potencjalnemu pojawieniu się przebarwień w przyszłości.

– AZELAC RU Serum liposomowe stosowane na dzień i na noc stanowi intensywną pielęgnację szokową. Jest silnym środkiem depigmentującym, działającym na skórę w celu uzyskania jednolitego odcienia.

W celu zwiększenia efektów warto stosować je wraz z kosmetykami na bazie retinolu, który wzmacnia działanie rozjaśniające przebarwienia. Dobrym wyborem będzie RETISES 0.25%. Jest to krem przeznaczony do stosowania na noc, z retinolem w stężeniu 0.25%, o silnym działaniu odmładzającym. Połączenie retinolu z witaminą C tworzy wyjątkową formułę dającą natychmiastowe efekty: zmniejsza i rozjaśnia przebarwienia, przyspiesza złuszczanie się skóry oraz znacznie ją wygładza. Serum AZELAC RU i krem RETISES 0.25 dostępne są także w specjalnie skomponowanym zestawie promocyjnym.

– AZELAC RU Emulsja rozświetlająca SPF50 została specjalnie opracowana do stosowania w ciągu dnia. Poprawia wygląd skóry z przebarwieniami i chroni dzięki SPF50. Dodatkowo, dzięki świetlistym pigmentom, jest w stanie nadać skórze zdrowy, gładki i pełen blasku wygląd.

– Krem-żel AZELAC RU stosuje się na noc. Łączy w sobie różne depigmentujące substancje czynne, a także czynniki wzrostu pochodzenia roślinnego i retinol.

Nawet jeśli do tej pory nie podjęliśmy kroków zapobiegania powstawania przebarwień, nigdy nie jest za późno, aby zintensyfikować takie działania. Oprócz wprowadzenia zmian wspomnianych powyżej tj. odpowiedniej pielęgnacji domowej, możemy wdrożyć odpowiednią pielęgnację zabiegową, która pomoże usuwać skutki fotostarzenia.